Fortuna osvojila „Bečej open 2018.“

Vukašin Ljubojev | 30. jul. 2018. | 15:38 | Sport

Fortuna prva, Montevideo LT drugi, Agromaus treći - tako izgleda lista najboljih ovogodišnjeg turnira „Bečej open 2018“ koji je u organizaciji Kluba malog fudbala Bečej 2003, a uz podršku lokalne samouprave, održan na terenu DTV „Partizan“.

Nakon dvonedeljnih utakmica između 18 timova, sinoć je odigrana završnica turnira.

Borba za prvo mesto bila je više nego neizvesna, ali sudeći po šutevima u okvir gola naslućivalo se da će mreža Montevidea biti prva zatresena. Što se i dogodilo u 18. minutu meča, kada je prvi gol na meču postigao Marko Đogović. U drugo poluvreme ušlo se još agilnije i sa još vise tenzije, prilike su se ređale i na jednoj i na drugoj strani ali su golmani uspešno čuvali svoje mreže. U poslednjem minutu ekipa Fortune ostaje sa igračem manje i tako Montevideovci kreću u napad svom snagom, što ih je koštalo pehara i prvog mesta. Veselin Guberinić sa pola terena ne promašuje prazan gol Montevidea za konačnih 2:0.

U trci za treće mesto, sastali su se „Agromaus“ iz Nadalja i „Čajkini asovi Auto-servis Kudrić“, koja je završena rezultatom 4:2 za Nadaljčane.  Pored prvog drugog i trećeg mesta nagrada za najboljeg golmana turnira otišla je u ruke Save Vadaskog, najefikasniji strelac turnira bio je Radovan Jovanović koji je nakon grupnog dela turnira postigao šest golova , dok je za najboljeg igrača turnira izabran Veseli Guberinić.

Revijalni deo večeri imali su mladi fudbaleri, pioniri Bečeja i Bačkog Petrovog Sela. Oni su pokazali i dokazali da kvalitet podmlatka fudbalskih klubova u našoj opštini ne jenjava. Utakmica je završena rezultatom 8:0 za Bečej, od kojih je čak četiri gola postigao Mateja Prkosovački.