FK „Vojvodina“: Privode se kraju kontrolni mečevi

Vukašin Ljubojev | 9. avgust. 2018. | 13:25 | Sport

Fudbaleri „Vojvodine“ sinoć su u pretposlednjoj kontrolnoj utakmici poraženi na svom terenu od ekipe „Sloga“ iz Temerina rezultatom (0:3) 1:3.

Pred oko šezdesetak gledalaca na terenu SRC „Đorđe Tapavica Džoja“ Gradištanci su ugostili, kako kažu, svoje dobre prijatelje i poznanike, koji se nalaze u višem rangu, odnosno u Vojvođanskoj ligi „Jug“, te je ovaj kontrolni meč odigran kako bi se ustanovilo koliko igrači plavo-bele „Voše“ mogu da pariraju jačim klubovima, a i kako bi što spremniji ušli u područnu ligu „Subotica“.

Nakon prvih 45 minuta sve je bilo jasno. Ekipa „Sloge“ bila je sa tri gola u prednosti. U 18 minutu Nikola Tomić je iz slobodnog udarca sa 25 metara tresao mrežu, zatim u 34. Vaso Zelić i u 38. minutu po drugi put na meču u listu strelaca upisao se Tomić.

Drugo poluvreme proteklo je sa više šansi na obe strane, ali je ipak deblji kraj u drugom delu utakmice izvukla ekipa domaćina, te tako u samoj odjavi meča uspela da, uz pomoć Branka Brankova, umanji rezultatsku razliku na konačnih 1 prema 3.

Naredni meč Gradištanci će odigrati u nedelju 12. avgusta u 18 časova kada će ugostiti ekipu „Obilić“ iz Vilova, koja je član Gradske lige Novi Sad.