Fudbal: Feniks ostao u pepelu kraj Tise

Vukašin Ljubojev | 31. avgust. 2020. | 8:07 | Sport

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918, minule subote savladao je ekipu Fudbalskog kluba Feniks 1995 iz Apatina rezultatom od 3:0 i tako uknjižio tri boda u Srpskoj ligi Vojvodina.

Posle dva poraza, jednog remija i samog dna tabele do trećeg kola, momci sa Tise konačno su uspeli da ostvare pobedu odskoče na 14 poziciju.

Veliki broj šansi i prilika, duvanje promaje po levoj strani bečejske odbrane u prvom delu meča, apsolutna dominacija domaćih sa jakim presingom u drugom delu utakmice, jedan crveni karton i tri gola. Sve to obeležilo je subotnji meč na Gradskom stadionu kraj Tise.

Prvu priliku već u četvrtom minutu ne koristi Krainović, ali se zato ispravlja u devetom i trese mrežu gostiju za 1:0. Luki je ovo prvi gol od početka sezone, ali je siguran da nije i poslednji.

Drugi gol na meču postignut je u 47. minutu. Loptu sa polovine dobija Mitrović, koji iskusno prolazi golmana gostiju i povisuje na 2:0, dok je u 72. minutu rezervista Pavlović stavio tačku na meč sa konačnih 3:0.

Igrači su ovom pobedom uveličali proslavu rođendana trenera Belića, dok ju je on ipak, kako kaže, posvetio povređenom Vasinu.

Težak period je i dalje je pred plavo - belima, jer ih očekuju dva gostovanja. Prvo je u subotu u Zrenjaninu sa Radničkim, a potom sa 1. Majem u Rumi.