Fudbal: Voša sa 6:0 ponovo zauzela vrh tabele

Vukašin Ljubojev | 23. novembar. 2020. | 08:56 | Sport

Fudbalski klub Vojvodina iz Bačkog Gradišta juče je u okviru 16. kola Vojvođanske lige Sever ugostio fudbalere Vrbasa, a nakon 90 minuta igre slavili su domaći sa 6:0.

Utakmica je počela minutom ćutanja zbog smrti patrijarha Srpske pravoslavne crkve Irineja, nakon čega je startovalo poslednje domaćinstvo Voše u jesenjem delu sezone.

Otpočeli su domaći meč pomalo bojažljivo, ponajviše zbog pritiska da ostvare veliki rezultat i ponovo se vrate na čelo tabele. Međutim, već nakon desetak minuta igre stvari su krenule odličnim tokom i do kraja utakmice pobeda je zasluženo pripala plavima, koji su sa boljom gol razlikom slavili i povratak na vrh tabele.

Nakon starta nad Bojanom Ćulumom u devetom minutu, Vinović u 11. uspešno realizuje najstrožu kaznu i dovodi plave u vođstvo od 1:0.

Samo minut i po čekalo se do drugog gola. Ćulum sa sredine proigrava Jelića po desnoj strani koji pronalazi Pelengića u kaznenom za 2:0.

Igrao se 32. minut kada je nakon starta nad Pelengićem, igrač Vrbasa Cicmil dobio žuti karton, a potom nakon prigovora i drugi žuti, odnosno crveni. Nakon izvođenja ovog prekida, Pelengić loptu ubacuje u kazneni gde je siguran Vinović za 3:0.

Pet minuta kasnije Pelengić postiže svoj drugi gol na meču i povisuje na 4:0, što je bio konačan rezultat prvog dela utakmice.

Peti gol na meču za Vojvodinu postigao je Jelić u 53. minutu kada je iz prve po desnoj strani šutao i matirao golmana gostujuće ekipe Dimića, dok je poslednji šesti gol postigao rezervista Prodanov i to u 72. minutu za konačnih 6:0.

U narednom 17. kolu Vojvođanske fudbalske lige Sever, ekipa Vojvodine putuje u Crvenku, gde će pokušati da ostvari pobedu i tako kao prvoplasirana ekipa završi jesenji deo prvenstva.