Vaterpolo: Bečejci proplivali tek u druge dve četvrtine

Vukašin Ljubojev | 8. mart. 2021. | 11:38 | Sport

Vaterpolo klub Bečej savladao je minulog vikenda na svom bazenu ekipu Save iz Šapca sa 10:6. po četvrtinama 3:3, 0:0, 3:1, 4:2.

Mučili su se Bečejci prve dve četvrtine, da bi tek u trećoj i četvrtoj „proplivali“, i krenuli da igraju mnogo ozbiljnije, što je rezultiralo da u trećem delu meča naprave razliku od plus tri, dok je u poslednjoj četvrtini domaći tim otišao u jednom trenutku na čak plus šest kada je na semaforu bilo 10:4.

Golove za tim Bečeja postigli su Sirotanović, Kuprešak, Velimirov, Kovačev Uroš, Jović i Ićitović po jedan dok su se Boškovići I Filip Kovačev po dva puta upisali u listu strelaca.

Nakon prošlonedeljnog poraza od Singidunuma sa jedanaest razlike, ekipe koju je Bečej u prvom delu prvenstva savladao u svom bazenu sa deset razlike, je faktički i izgubljena šansa za jedno od prva dva mesta odnosno za plasman koji vodi u rang više.

U narednom kolu ekipa Bečeja putuje u Banja Luku gde će pokušati protiv istoimene ekipe da izbori nove bodove, dok će u narednom domaćinstvu dočekati iskusnu drugoplasiranu ekipu TENT-a.