Lideri na tabeli savladali momke sa Tise

Vukašin Ljubojev | 18. mart. 2021. | 8:23 | Sport

U okviru 22. Kola Srpske lige Vojvodina fudbaleri Bečeja ostali su savladani na Gradskom stadionu kraj Tise od ekipe Mladost GAT iz  Novog Sada sa 0:2.

Dva različita poluvremena obeležilo je svega nekoliko prilika, jedan ne iskorišten jedanaesterac i dva gola. Dok su u prvom delu utakmice plavo beli uspešno parirali gostima pa i imali nekoliko prilika, u drugom poluvremenu Novosađani uspostavljaju potpunu dominaciju i zasluženo osvajaju tri boda.

Igrale su se poslednje sekunde prvog dela utakmice, kada nakon šuta Stanica, lopta pogađa u ruku Milina, a glavni sudija Mudrinić bez oklevanja dosuđuje najstrožu kaznu. Marko Renic stavlja loptu na belu tačku ali sreću domaćih njegov šut završava pored gola.

U drugom delu meča gosti već od prvog minuta kreću agresivno, što je rezultiralo da se veći deo drugog dela utakmice isključivo na polovini Bečeja. Prvi gol za Mladost postigao je Švonja u 52. minutu, a drugi Asani u 88. minutu.

U narednom kolu Bečejci putuju u goste Feniksu 1995, koji je dve lestvice niže sa samo dva boda manje.

Polufinale kupa Područne fudbalske lige Subotica biće odigrano naredne srede a na Gradski stadion kraj Tise dolazi Tisa iz Adorjana koju je ekipa Bečeja savladala u 21. kolu sa 0:1.