OFK Bečej 1918: Nova tri boda i šesta pozicija na tabeli

Vukašin Ljubojev | 1. april. 2021. | 7:37 | Sport

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918 juče je na Gradskom stadionu kraj Tise savladao ekipu 1. Maj Ruma sa 2:1, i tako sa nova tri boda odskočio na šestu poziciju Srpske lige Vojvodina.

Prava sportska priredba održana je juče na bečejskom stadionu, imali su domaći u prvih trideset minuta prvog dela utakmice apsolutni inicijativu. Od prvog sudijskog zvižduka su plavo – beli diktirali tempo igre i stvarali solidne akcije, od kojih beležimo onu u 14. minutu koju domaći ne koriste.

Igrao se 27. minut Tomić dugom loptom upošljava Kobiljskog po levoj strani, koji u šesnaestercu pronalazi Ilića, gde je ovaj siguran za 1:0, što je i bio konačan rezultat prvog dela utakmice.

Drugo poluvreme i dva gola, lepo su otvorili Bečejci ovaj deo meča i poveli već u 47. minutu, dok su gosti uspeli da smanje razliku u 73. na 2:1, i tako do samog kraja unesu neizvesnost u sam tok utakmice, gde je ekipa Bečeja ipak grčevitom borbom uspela da izbori svoja tri boda.

Kada je reč o golovima, za tim Bečeja u listu strelaca upisao se Kobljski. Iste uloge kao i kod prvog gola, ali kontra asistencija. Nakon auta, oprobao se Krainović, a potom u gužvi Ilić pronalazi na petercu Kobljskog koji je glavom smešta za 2:0.

Jedini gol za ekipu 1. Maj Ruma postignut je u 73. minutu i to u režiji rezervista. Zec ubacuje a u gužvi Tomac uspeva glavom da postigne gol za konačnih 2:1.

Nakon dva domaćinstva ekipa Bečeja u narednom 26. kolu putuje u Staru Pazovu gde će protiv tamošnjeg Jedinstva pokušati da dođe do još tri boda i tako učvrsti svoju poziciju u gornjem domu.