PVK Bečej: Pred vaterpolistima dva ključna meča za ulazak u viši rang

Vukašin Ljubojev | 5. april. 2021. | 8:02 | Sport

U okviru 15. kola Prve B lige, vaterpolisti Bečeja savladali su ekipu Mladosti iz Pančeva sa ubedljivih  18:12, po četvrtinama 4:1, 5:3, 3:2, 6:6.

Po gol za ekipu Bečeja postigli su Uroš Kovačev, Bošković, Sirotanović i Velimirov, dva gola postigao je Pantić, tri Kuprešak, dok se Krstonošić čak devet puta upisao u listu strelaca.

Odlično su otvorili domaći meč i već do četvrtog minuta vodili sa 3:0, da bi se na odmor otišlo sa 4:1 na semaforu.

U drugom delu utakmice Pančevci smanjuju na svega jedan razlike, kada je rezultat bio 4:3, a onda ekipa Bečeja ponovo odskače do kraja ovog dela utakmice na 9:4.

U trećoj četvrtini viđeno je pet golova, tri puta su mrežu tresli Bečejci, dok su gosti dva puta uspeli da savladaju golmana Bušića.

Četvrti deo utakmice obeležila je prava goleada, šest golova na jednoj i  na drugoj strani. Postizali su gol za golom jedni i drugi, što je ishodovalo konačan rezultat od 18:12.

Ono naredno što očekuje Bečejce jeste gostovanje u Kikindi tamošnjoj ekipi ŽAK-a, dok će u poslednjem i najbitnijem kolu, na svom bazenu, ugostiti ekipu Dorćola.