OFK Bečej 1918: Za sedam dana tri meča

Vukašin Ljubojev | 12. april. 2021. | 10:44 | Sport

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918 minule subote savladao je na svom stadionu ekipu Radničkog 1912 iz Sombora rezultatom 5:2.

Utakmica 27. kola koja je odigrana na Gradkom stadionu kraj Tise protekla je u pravoj prijateljskoj i fer plej atmosferi. Mnogo šansi, jedan žuti karton I ček sedam golova obeležili su meč Bečeja I Sombora.

Prvi gol na meču postigli su Somborci u 13. minutu, a u listu strelaca za crvene upisao se Pjošta, brzo su Bečejci smogli snage i u 28. minutu preko Krainovića izjednačili. Do kraja prvog dela meča odnosno u 41. minutu, plavo – beli uspevaju ponovo preko Krainovića da preokrenu rezultat na 2:1, što je i bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom delu meča Nijemčević u 57. povisuje na 3:1 a šest minuta kasnije Krainović postiže svoj het - trik. Ekipa Sombora u 65. minutu preko Vemića uspeva da smanji na 4:2, a za konačnih 5:2 u 74. minutu zaslužan je po drugi put na utakmici Nijemčević.

Naredno 28. kolo igra se već u sredu, kada Bečejci putuju u Banatsko Veliko Selo na meč sa Kozarom, a potom u subotu dočekuju na Gradskom stadionu kraj Tise Vojvodinu iz Perleza.