Fudbal: Bečejci rasterećeni privode sezonu kraju

Vukašin Ljubojev | 10. maj. 2021. | 7:49 | Sport

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918 savladao je minule subote ekipu Bačke 1901 iz Subotice rezultatom 4:2 i tako sa nova tri boda zasigurno obezbedio opstanak u Srpskoj ligi Vojvodina.

Utakmica 33. kola koja je igrana na Gradskom stadionu kraj Tise, protekla je u fer-plej igri. Viđen je veliki broj šansi i prilika i sa jedne i druge strane, ali je ipak dominacija i inicijativa bila je strani domaćina. Lepu fudbalsku predstavu upotpunilo je šest golova, od kojih je većina postignuta u drugom delu utakmice.

Prvi gol postigao je Kobiljski u 14. minutu, dok je nakon igranja rukom Milina u 36. minutu sudija bez razmišljanja dosudio penal, a sa bele tačke siguran je bio Glišović za 1:1, što je i bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Nešto manje od četrdeset sekundi u drugom delu meča trebalo je domaćima da ponovo povedu, i ovog puta, kao i kog prvog gola, u listu strelaca upisao se Kobiljski za 2:1. Veselje plavo-belih nije dugo trajalo jer su Subotičani već u 48. minutu nulirali rezultat, odnosno izjednačili na 2:2, i ovog puta gol za goste postiže Glišović.

Igrao se 56. minut kada Tomčić pronalazi po desnoj strani Mastila, koji vraća do Ilića, a ovaj je siguran za 3:2.

Poslednji četvrti gol za Bečej postigao je Tomić koji je nakon podbodene lopte Ilića bio na pravom mestu i glavom overio konačnih 4:2.

U narednom kolu fudbaleri Bečeja putuju u Kulu gde će pokušati da dođu do bodova, siguran je Savić da će ovo biti težak meč jer će igrači Hajduka, koji su na 13 poziciji, grčevito pokušati da ne ostanu poraženi.

I dok Bečejci idu rasterećeni u naredne mečeve, ekipu iz Subotice koja je u zoni ispadanja iz Srpske lige Vojvodina očekuje meč sa Jedinstvom iz Stare Pazove.